840 Obserwatorzy
33 Obserwuję
bierzanka

Book-love

Bo miłość do książek nie ma granic ;)

Teraz czytam

Porzucone królestwo
Feliks W. Kres
Bar dla potępionych
Kealan Patrick Burke, Grzegorz Komerski

Czasoprzestrzenie Snerga

Zmarły 20 lat temu Adam Wiśniewski-Snerg w tym miesiącu obchodziłby 78 urodziny. Z tej okazji BookRage.org prezentuje kolejny po zestawach książek Janusza A. Zajdla pakiet książek klasyka polskiej fantastyki naukowej.

 

Pierwszy w tym roku pakiet BookRage zawiera pięć książek Adama Wiśniewskiego-Snerga, tego jednego z najwybitniejszych, a jednocześnie niedocenianych autorów polskiej sf, który w swoich książkach zawarł swoją oryginalną wizję rzeczywistości. W książkach swoich poruszał kwestie istoty człowieczeństwa, wolnej woli oraz natury otaczającej nas rzeczywistości. Pseudonim „Snerg” pochodził od skrótu Całkowitej Sumy Energii i przybrany został ze względu na popularność zarówno nazwiska „Wiśniewski”, jak i imienia „Adam”.

 

W podstawowym pakiecie, który można kupić za dowolną cenę, znajdują się wszystkie cztery wydane za autora życia powieści Snerga:

  • Robot”(1973)
  • Według łotra” (1978)
  • Nagi cel” (1980)
  • Arka” (1989)

Klienci, którzy wpłacą powyżej średniej ceny pakietu, otrzymują natomiast zbiór opowiadań „Anioł przemocy i inne opowiadania” zawierający obszerny wybór 20 krótszych form literackich autora, który w formie książkowej ukazał się po raz pierwszy dopiero pośmiertnie.

 

Oprócz tego na stronie bookrage.org/giveaway pobrać można darmowego e-booka „Czasoprzestrzenie Snerga” z tytułowym opowiadaniem „Anioł przemocy” oraz z fragmentami wszystkich czterech powieści i „Teorią nadistot”, na której opierała się konstrukcja świata jego książek.

 

Adres to oczywiście http://bookrage.org.