845 Obserwatorzy
34 Obserwuję
bierzanka

Book-love

Bo miłość do książek nie ma granic ;)

Teraz czytam

Porzucone królestwo
Feliks W. Kres
Bar dla potępionych
Kealan Patrick Burke, Grzegorz Komerski

Bonusy na Bookrage - komplet dzieł Grabińskiego do zdobycia!

Ogrojec baśni - Stefan Grabiński

Za sprzedane 1400 pakietów bonus - "Czad. Cykl płci i miłości", za 1600 - "Zwidy wieczorne". Kto jeszcze nie kupił, niech zakupi - opowiadania Grabińskiego są rewelacyjne :) A kto zakupił, niech promuje, bo warto dostać dwa dodatkowe ebooki gratis. 

 

www.bookrage.org

 

"Czad. Cykl płci i miłości"

Jest to cykl opowiadań Stefana Grabińskiego połączonych tematyką demonicznej seksualności. Grabiński planował zebranie ich w formie książkowej, jednak ze względu na problemy z cenzurą nie doczekały się one takiej edycji za jego życia - niektóre z utworów włączone zostały ostatecznie do innych jego zbiorów, inne wydrukowano jedynie w prasie. Do cyklu należała również nowela "Wąż", której publikację wstrzymała jednak cenzura, a rękopis nie zachował się.

Książka zawiera opowiadania: "Czad", "Ksenia", "Dzieża", "Kochanka Szamoty", "Projekcje", "Zmora", "Podzwonne", "W domu Sary" i "Strych".

 

"Zwidy wieczorne"

Jest to zbiór opowiadań rozproszonych Stefana Grabińskiego, publikowanych za jego życia jedynie w prasie i nie włączonych przez niego do żadnego z większych cykli, takich jak "Demon ruchu" czy "Czad".

Zbiór zawiera utwory: "Czarna Wólka", "Tajemnica hrabiny Maspery", "Lepianka w czystym polu", "Sympatyk Proń", "Świadek Materna","Porumbica", "Wizyta", "Opowieść o grabarzu", "Przypławek Jana Mrocha", "Nietykalny", "Parkan", "Myriam z Medyny", "Ironia", "Węzły czasu", "Czas i klepsydra" oraz "Etyka linii".