845 Obserwatorzy
34 Obserwuję
bierzanka

Book-love

Bo miłość do książek nie ma granic ;)

Teraz czytam

Porzucone królestwo
Feliks W. Kres
Bar dla potępionych
Kealan Patrick Burke, Grzegorz Komerski

Kolejny Bookrage - tym razem dla fanów sci-fi

Na srebrnym globie - Jerzy Żuławski

Serwis BookRage, oferujący pakiety książek w postaci elektronicznej w cenie określonej przez kupującego, startuje z kolejną akcją, w ramach której dostępny jest pakiet książek świetnych polskich autorów science fiction.

 

W ramach pakietu otrzymujecie sześć książek:

„Małe zielone ludziki” Krzysztofa Borunia – Powieść na pograniczu political i science fiction, opowiada o dziwnych i niezwykłych wydarzeniach towarzyszących pojawieniu się na terenie jednego z afrykańskich państw "terytorium zakazanego". Czy jest to efekt działalności tajemniczej organizacji terrorystycznej, czy też pojawili się tam przybysze z kosmosu – tego należy się dowiedzieć. (ISBN 978-83-64416-51-4)

 

„Senni zwycięzcy” Marka Oramusa – „Śpijcie, zwycięzcy” to formuła, jaką w tej kulturze żegna się umarłych. Oto praktyka XXV wieku: wielkie grupy ludzi przeznacza się na zatracenie tylko po to, by inni, stojący wyżej pod względem technologicznym, mogli nasycić się ich tragedią. Przedstawiona w powieści wizja zamkniętego, wielopiętrowo zmanipulowanego społeczeństwa odpowiada w wielu szczegółach polskiej rzeczywistości doby komunizmu. Książka, zaliczona do nurtu fantastyki socjologicznej, dziś odnosi się do pokrewnych zjawisk: podatności społeczeństwa na sterowanie przez władzę i kreowanie rzeczywistości przez telewizję. Chociaż przypomina pod tym względem słynny film „Truman Show”, powstała od niego dwie dekady wcześniej. (ISBN 978-83-64416-53-8)

 

„Klatka pełna aniołów” Andrzeja Zimniaka – Swego Enkela, włóczykija i zawadiakę, zalicza Andrzej Zimniak do rasy brudnych aniołów. Męski a zarazem niedojrzały, barwny pozer nigdy nie tracący poczucia misji, cnotliwy rozpustnik i awanturnik, lecz także filozof okazuje się Enkiel bliskim krewnym bohaterów z mitologicznego panteonu. Jak Chandlerowski Marlowe i rycerze Okrągłego Stołu, jak Batman i Robin Hood. Lecz nawet na tak zacnym tle pozostaje Enkel postacią unikatową, został bowiem wybrany jako najgorszy i zarazem najlepszy. Poza tym posiadł SEKRET! (ISBN 978-83-64416-49-1)

 

Pakiet zawiera również klasykę z początku ubiegłego wieku: „Trylogię księżycową” Jerzego Żuławskiego, składającą się z tomów"Na srebrnym globie", "Zwycięzca" i "Stara Ziemia". Tak pisał o niej Stanisław Lem: „Zbudować cały olbrzymi świat z próżni i kamienia, z czerni i bieli, i prowadzić przez tę martwą pustynię ludzi zamkniętych w żelaznym wozie, ukazując ich wysiłki, ich walkę tak, by czytelnik czuł się naprawdę przeniesiony na Księżyc i do głowy nawet mu nie przyszło, jakie to niebezpieczeństwa monotonii, ubóstwa zagrażały zamierzonej akcji — było przedsięwzięciem bardzo ryzykownym. Oparcie twórczej wyobraźni na rzetelnych danych astronomicznych (do książki załączona była dokładna mapa wyprawy), kontynuowanie wypadków z realistyczną sumiennością i ścisłością logiczną — oto źródła pisarskiego sukcesu”

 

Natomiast zapłata powyżej aktualnej średniej ceny pakietu oznacza otrzymanie w pakiecie dwóch dodatkowych książek, co oznacza łącznie osiem (!) pozycji:

„Jasnowidzenia inżyniera Szarka” Krzysztofa Borunia – ostatnia powieść klasyka polskiej SF opisuje perypetie inżyniera Adama Szarka, który na skutek dziwnego wypadku w elektrowni nagle zaczyna doznawać tajemniczych wizji przyszłości. Czy stoją za tym duchy, kosmici, anioły, czy też inne zjawiska paranormalne? (ISBN 978-83-64416-54-5)

 

oraz

„Twarzą ku ziemi” - powieściowy debiut Macieja Parowskiego. Rozgrywająca się w XXI-wiecznej „elektronicznej dżungli” opowieść o wyniesieniu i upadku głównego bohatera daje obraz życia społeczeństwa sterowanego przez skorumpowaną elitę władzy. Książka jest skrzyżowaniem klasycznej science-fiction, antyutopii, przypowiastki moralnej i barwnej powieści sensacyjnej. Wydanie uzupełnione o potrójne posłowie, w którym autor patrzy na swoją książkę z perspektywy dziesięciu i dwudziestu lat, a także podsumowuje nurt socjologiczny w polskiej fantastyce naukowej w eseju „Kilkunastu Hamletów”. (ISBN 978-83-64416-52-1)

 

Jak zwykle pakiet trwa tylko dwa tygodnie więc nie warto się ociągać!

Adres to oczywiście http://bookrage.org.